Targi POLSECURE ruszają w Kielcach. To prezentacja zaawansowanego uzbrojenia służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne

2024-04-22 15:19

Już 23 kwietnia rozpoczną się Targi Polsecure poświęcone szeroko pojętemu bezpieczeństwu, zwłaszcza prezentacji zaawansowanego technologicznie sprzętu, jakim dysponują służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne.

Targi Polsecure

i

Autor: Polsecure / Facebook Targi Polsecure

Od 23 do 25 kwietnia w Kielcach będą miały miejsce Targi Polsecure, które są miejscem prezentacji nowoczesnego sprzętu dla służb w Polsce, które odpowiadają za bezpieczeństwo publiczne.

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Targów Kielce, targi „będą doskonałą okazją do zapoznania się z ofertą firm, specjalizujących się w produkcji wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli, ale także do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb mundurowych”.

Odbiorcami targów są służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji. Targi Polsecure dedykowane są więc Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa. Ofertą mogą też być zainteresowane służby specjalne, Krajowa Administracja Skarbowa oraz organizacje ratownicze GOPR, TOPR, WOPR.

W zapowiedzi targów zastępca Komendanta Głównego Straży Granicznej ds. Logistycznych gen. bryg. SG Wioleta Gorzkowska powiedział: "Kieleckie targi od wielu już lat są znakomitym miejscem prezentacji skutecznego, zaawansowanego technologicznie sprzętu, jakim dysponuje Straż Graniczna, ale też i inne polskie służby mundurowe odpowiedzialne za bezpieczeństwo publiczne. Modernizacja i rozwój technologiczny formacji to w obecnych czasach konieczność, szczególnie w obliczu współczesnych zagrożeń - wojny, która toczy się tuż za naszą granicą i największej w historii presji migracyjnej na granicach Polski, będącej elementem wojny hybrydowej. Stąd liczę, że przyszłoroczne targi, po raz kolejny staną się platformą owocnej wymiany doświadczeń, poznania najnowszych rozwiązań, technologii oraz zapowiedzią sukcesów płynących z zawieranych tutaj kontraktów”.

Polsecure dołączyło w 2022 roku do portfolio Targów Kielce obok wystaw skierowanych do służb mundurowych jak znany na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego czy Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO.

Na podstawie komunikatu Targi Kielce

Sonda
Czy zamierzasz w tym roku odwiedzić targi zbrojeniowe MSPO w Kielcach?