Po stronie Królewstawa Niderlandów umowę sygnował Jan Willem Hartman, szef holenderskiej agencji Command Materiel and IT (COMMIT), odpowiedzialnej za zakupy sprzętu i usług na rzecz sił zbrojnych tego kraju. Kontrakt obejmuje dostawę tuzina śmigłowców, ale też świadczenie początkowych usług szkolenia oraz wsparcia technicznego.
Polecany artykuł:
Nowe maszyny uzupełnią eksploatowaną przez Siły Powietrzne Królestwa Niderlandów flotę H215 (AS-532U2 Cougar MKII) z których wywodzi się Caracal. Znacznie ułatwi to szkolenia i eksploatację. H225M trafią do 300 Eskadry Operacji Specjalnych który korzysta obecnie z Cougarów. Airbus Helicopters i RNLAF mają ściśle współpracować nad dostosowaniem H225M do wymagań specjalsów, zwiększając możliwości maszyny w zakresie sprzętu łączności taktycznej i unikalnej konfiguracji śmigłowców.
Na świecie użytkowanych jest obecnie ponad 350 maszyn rodziny H225 i H225M, które łącznie wylatały ponad 880 000 godzin. Do użytkowników wojskowych tych statków powietrznych należą: Francja, Malezja, Indonezja, Irak, Tajlandia, Singapur, Meksyk, Kuwejt, Brazylia i Węgry. Obecnie dołączy do nich również Holandia.
Warto odnotować, że śmigłowce H225M są stale modernizowane i modyfikowane, zgodnie z wymaganiami użytkowników. Maszyny otrzymały m. in. nową przekładnię główną, zmodyfikowaną awionikę i systemy łączności pokładowej oraz nawigacji. Mogą być również wyposażone w modułowy system HForce, który umożliwia integracje z systemami pokładowymi dodatkowych sensorów, systemów samoobrony oraz uzbrojenia. Caracale mogą przenosić znacznej masy ładunki i uzbrojnie. Na przykład w wersji morskiej wykorzystanej przez marynarkę wojenną Brazyli, lokalnie montowane H225M przenoszą pociski przeciwokrętowe Exocet.