Wojskowa Akademia Techniczna, która jest uczelnią wojskową w naszym kraju, 23 marca organizuje dzień otwarty dla przyszłych studentów, którzy będą chcieli studiować na tej uczelni. Jak możemy przeczytać w komunikacie uczelni: „odwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na kierunkach wojskowych i cywilnych oraz odwiedzić wybrane laboratoria badawcze. Wydarzeniu będą towarzyszyć pokazy eksperymentów naukowych, prezentacja sprzętu wojskowego i uczelnianych organizacji, w których studenci rozwijają swoje zainteresowania”.
Dzień Otwarty WAT rozpocznie się o godz. 9.30 w Klubie WAT przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25A (prezentacja oferty edukacyjnej i zasad rekrutacji), a następnie będzie kontynuowany do godz. 14.30 na terenie zamkniętym uczelni przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2 (stoiska informacyjne, pokaz sprzętu techniki wojskowej i grochówka). Grupy będą mogły zwiedzać poszczególne wydziały Akademii.
W ofercie uczeni jest kilka interesujących wydziałów, które otworzą się tego dnia dla zainteresowanych, wśród nich będą:
Wydział Mechatroniki, uzbrojenia i lotnictwa, który otworzy swoje laboratoria.
Wydział nowych technologii i chemii zaprosi zwiedzających do zwiedzenia zaplecza zakładu materiałów wybuchowych.
Wydział bezpieczeństwa, logistyki i zarządzania zaprasza do zapoznania się z wirtualną strzelnicą „Wisła” i replikami broni.
Wydział inżynierii lądowej i geodezyjnej, zaprezentuje ideę fotogrametrycznych i teledetekcyjnych systemów pomiarowych bazujących na danych satelitarnych oraz lotniczych.
Wydział cybernetyki otworzy laboratoria, m.in. mobilnych mikrokontrolerów, i zaprosi na partyjkę szachów ze studentem uczestnikiem Mistrzostw w szachach NATO.
Wydział elektroniki zaprezentuje przenośne radiostacje wojskowe do nawiązywania łączności radiowej na szczeblu taktycznym dla pododdziałów różnych rodzajów wojsk. Ponadto wydział zaprezentuje również drony, systemy nawigacyjne oraz zintegrowany system paneli fotowoltaicznych.
Polecany artykuł:
Wydział inżynierii mechanicznej zaprezentuje m.in. Laboratorium Wirtualnego Pola Walki VBS i pracownię druku 3D. Do zwiedzenia będzie też największe w Europie laboratorium do nauki budowy i konstrukcji układów hydrostatycznych i sterowania nimi.
Instytut optoelektroniki pokaże lasery oraz aparaturę powiązaną z innowacyjnymi technologiami takimi jak kryptografia kwantowa czy laserowo wzbudzana spektroskopia emisyjna. Instytut pokaże też lidary do zdalnego wykrywania broni biologicznej i chemicznej oraz optoelektroniczne moduły do systemów obrony przed ostrzałem.