Czym jest AHS Krab, wszyscy wiedzą; nawet ci, którzy średnio interesują się wojskowością i militariami. Do „Bumaru-Łabędy” trafić ma 850 mln zł z budżetu państwa, co winno wystarczyć na uruchomienie nowej linii produkcyjnej. Planuje się wyprodukowanie około 50 AHS-ów. Jak wiadomo obecnie Kraby, które zyskały dobre opinie na froncie wojny rosyjsko-ukraińskiej, produkowane są w Hucie Stalowa Wola. Zarówno ona, jak i gliwickie Zakłady Mechaniczne wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PGZ klasyfikowano na 70. miejscu wśród największych spółek zbrojeniowych w świecie. Polski holding została wówczas po raz pierwszy sklasyfikowany w tym rankingu prestiżowego branżowego portalu Defense News.
List intencyjny w sprawie dofinansowania dla „Bumaru-Łabędy”, dla realizacji rzeczonego zadania, premier Morawiecki podpisał z prezesem PGZ – Sebastianem Chwałkiem. To kolejny dokument związany z produkcją Krabów, który został podpisany podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W ub. roku minister Mariusz Błaszczak zatwierdził kontrakt pomiędzy Hutą Stalowa Wola oraz Agencją Uzbrojenia na dostawy do polskiej armii samobieżnych armatohaubic KRAB. Jego wartość wówczas szacowano na 3,8 mld złotych.
W 31. edycji MSPO Polska Grupa Zbrojeniowa jest jednym z największych wystawców. Zaprezentowała m.in. premierowo pistolet MSP radomskiej Fabryki Broni oraz mobilny radar wstępnego wykrywania dalekiego zasięgu P-18PL - opracowany w PIT-RADWAR. Prezentowane są również: nowy (pływający) BWP Borsuk, elementy systemu Wisła (mobilny węzeł łączności MCC1), wyrzutnie Himars i Chunmoo na Jelczu, składowe systemów Mała Narew (Soła, Zenit, wyrzutnia Camm na Jelczu, Bystra) i Pilica, pojazdy pod zabudowę programu Ottokar-Brzoza, amunicja różnych typów i kalibrów, broń strzelecka i wsparcia oraz indywidualne wyposażenie żołnierzy oraz projekt systemów zobrazowania satelitarnego realizowanego wspólnie z ICEYE.
Polska Grupa Zbrojeniowa jest głównym partnerem przemysłowym Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP, prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. PGZ skupiama ponad 50 spółek i ma udziały w 32 innych (w branżach: obronnej, stoczniowej, nowych technologii).