Dyrektor Babcock Polska o porozumieniu ze Szkołą Orląt: Pozwoli przygotować pilotów na nowe wyzwania

2025-07-07 8:57

Jak mówi Ewa Kittel-Prejs, Dyrektor Babcock Polska - „Nasze innowacyjne narzędzie BITE, czyli Babkok Immersive Training Experience, pozwoli na zupełnie inną formę szkolenia pilotów, w tym przypadku pilotów, aby przygotować ich na te zupełnie nowe wyzwania”. Firma Babcock International Group i Lotnicza Akademia Wojskowa (LAW) w Dęblinie podpisały porozumienie (Memorandum of Understanding) dotyczące zastosowania najnowocześniejszej technologii i treningu sensorycznego w celu przygotowania personelu wojskowego do ewoluujących wymagań nowoczesnego pola walki

100 Lat Szkoły Orląt: Babcock

Porozumienie (MOU), podpisane podczas uroczystości stulecia Lotniczej Akademii Wojskowej, obejmuje wspólne projekty badawczo-rozwojowe dla Sił Zbrojnych RP, które zapewnią nowe scenariusze szkoleń lotniczych w ramach Babcock Immersive Training Experience (BITE), nowego narzędzia szkoleniowego Babcock, przyspieszającego gotowość do misji, który miał swoją europejską odsłonę na ostatnich targach MSPO w Kielcach. Łączy się to ściśle z niedawno podpisanym porozumieniem o współpracy w ramach programu modernizacji systemu szkolenia lotniczego, w którym Baabcock łączy w ramach oferty dla Polski siły m.in. z koncernem Airbus Helicopters.

Ale jak wyjaśnia Ewa Kittel-Prejs, Dyrektor Babcock Polska, nie jest to jedyny obszar współpracy z LAW - „Planujemy liczne programy badawczo-rozwojowe w celu modernizacji systemu szkolenia pilotów wojskowych. Chcemy też szerzej przejrzeć się potrzebom szkoleniowym Polskich Sił Zbrojnych. Mamy w tym bardzo dużo doświadczenie.

Porozumienie zakłada wykorzystanie specjalistycznej wiedzy Babcock w zakresie analizy potrzeb szkoleniowych oraz doświadczenia w dostarczaniu szkoleń wojskowych, zapewniając rozwój niezbędnych umiejętności w kraju w celu wsparcia programu modernizacji polskich Sił Powietrznych. Generał brygady pil. dr inż. Krzysztof Cur, rektor-komendant LAW, podkreśla, że - „Celem współpracy jest zbudowanie jeszcze silniejszych relacji między środowiskiem naukowym a przemysłem, co pozwoli na pełne wykorzystanie doświadczenia, wiedzy i nowoczesnych technologii w sektorze lotniczym”.

Portal Obronny SE Google News
Sonda
Czy uważasz, że zmiana priorytetów na śmigłowce szkolno-bojowe jest słuszna?