Sprzęt dostarczany przez polską firmę jest dobrze znany na świecie i wykorzystywany zarówno przez siły zbrojne, jak też formacje antyterrorystyczne oraz saperów i pirotechników na całym świecie. Ze względu na specyfikę wykorzystania produkowanych przez PIAP robotów, bardzo często nie ma możliwości informowania o szczegółach umów, lub dostępne informacje są bardzo skąpe.
Na przykład jeśli chodzi kontrakt dla Ministerstwo Obrony Francji nie można ujawnić, do jakiej jednostki trafił polski robot. Wiadomo, że chodzi o ważące ponad 45 kg średnie roboty mobilne PIAP Gryf. Konfiguracja dla tego klienta obejmowała:
- Uchwyt do bezodrzutowego wyrzutnika pirotechnicznego
- Automatyczny wybijak do szyb produkcji PIAP
- Uchwyt do strzelby gładko lufowej
- Samopowtarzalną strzelbę BENELLI M4
Jak widać robot jest platformą wszechstronną, którą można wyposażyć na przykład w strzelbę, ale jest zdolny do współpracy z różnorodnym wyposażeniem dodatkowym, takim jak m.in.: urządzenie do mobilnej radiografii obrazowej RTG, czujnik oparów materiałów wybuchowych, nawijarki ze światłowodem oraz sprzęt do zdalnego odpalania ładunków wybuchowych.
Posiada on także manipulator o 6 stopniach swobody wyposażony w chwytach i zdolność uniesienia do 15 kg. Konstrukcja jest modułowa, co znaczy, że można zależnie od realizowanego zadania różnie konfigurować zarówno sensory jak i wyposażenie dodatkowe. Seonsory obejmują 4 kamery zapewniające dookólną obserwację, ale też sensory nodatkowe, w tym działające poza zakresem światła widzialnego.
Gryf jest pojazdem bardzo zwrotnym i mobilnym, zdolnym do poruszania się w różnorodnym terenie, w tym również po schodach czy przeszkodach o nachyleniu do 45 stopni. Rozwija prędkość maksymalną przekraczającą 8 km/h. W razie potrzeby operowania w bardzo wąskiej przestrzeni koła można łatwo zdemontować.
Zakupione przez Francję i Finlandię roboty Gryf to najbardziej znana i sprawdzona konstrukcja średniego robota produkcji Łukasiewicz-PIAP. Są one wykorzystywane w armiach i służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne na świecie od Korei Południowej po Indonezję, Nigerię, Liban, Senegal oraz Rumunię i Włochy. Znajdują się również na wyposażeniu polskiej armii i służb mundurowych.