Generał Waldemar Skrzypczak przyznał, że umowy, które podpisał poprzedni rząd, są historyczne. Jak podkreślił, zarówno kontrakty wynegocjowane z Koreą Południową jak i te ze Stanami Zjednoczonymi, "są historyczne". - Nigdy wcześniej takich planów nie było. Uważam, że bardzo dobrze się stało, że tak się stało. Nam potencjał jest potrzebny, tym bardziej, że myśmy oddali bardzo dużo sprzętu na Ukrainę. (...) Rząd wie jaka sytuacja. W polskim wojsku dramatycznie brakuje sprzętu, w związku z tym trzeba podjąć takie działania, które zidentyfikują realizację tych umów, które podpisał PiS - powiedział gość programu "Expres Biedrzyckiej".
Co kupiła polska armia?
5 sierpnia oficjalnie poinformowano o kolejny bardzo dużym kontrakcie dla Wojska Polskiego. Tym razem chodzi o śmigłowce Apache.
Podpisanie umów offsetowych z Boeingiem - głównym producentem Apache'y - i General Electric - producentem silników do śmigłowców - to kolejny krok przed podpisaniem umowy na dostawę dla Wojska Polskiego nowych śmigłowców szturmowych. Według zapowiedzi kierownictwa MON i Agencji Uzbrojenia, ta umowa ma zostać podpisana w najbliższym czasie.
Podczas poniedziałkowej uroczystości w siedzibie MON dwie umowy podpisał wiceszef resortu Paweł Bejda. Umowa z Boeingiem, przewidująca realizację siedmiu zobowiązań offsetowych, opiewa na ok. 400 mln zł, zaś z General Electric, przewidująca realizację sześciu zobowiązań - na ok. 530 mln zł.
Listen on Spreaker.