Więcej „Gryfów” dla żołnierzy. Podpisano aneks do umowy na dostawę kamizelek kuloodpornych

2024-10-31 5:08

Agencja Uzbrojenia poinformowała w komunikacie prasowym, że 24 października tego roku podpisano aneks do umowy dotyczącej dostawy zintegrowanych kamizelek kuloodpornych GRYF dla Sił Zbrojnych RP. Wartość zamówienia to około 160 mln złotych brutto, a kamizelki zostaną przekazane zarówno Wojskom Obrony Terytorialnej, jak i wojskom operacyjnym.

Kamizelki kuloodporne Gryf

i

Autor: DWOT Kamizelki kuloodporne Gryf

Kamizelki kuloodporne dla wojska

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym:

„przedmiotem aneksu do umowy z 31 marca 2023 r., zawartego pomiędzy Skarbem Państwa – Agencją Uzbrojenia a LUBAWA S.A., jest dostawa w latach 2024-2025 ok. 15 tysięcy dodatkowych kompletów kamizelek kuloodpornych zintegrowanych GRYF o zwiększonej klasie ochrony balistycznej oraz dodatkowej powierzchni chroniącej ich użytkowników (ramiona, szyja, podbrzusze)”.

Wartość zamówienia na kamizelki kuloodporne wynosi ok. 160 mln złotych brutto. Zamówione kamizelki trafią zarówno do Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i wojsk operacyjnych.

GARDA: Operacja Szpej

Jest to kolejny kontrakt na dostawę sprzętu ochronnego na potrzeby Sił Zbrojnych RP, po tym jak 7 kwietnia br. został zawarty aneks do umowy z 8 marca 2023 r., pomiędzy Agencją Uzbrojenia a MASKPOL S.A., o wartości ok. 20 mln zł brutto, na dostawy kolejnych ok. 10 tysięcy hełmów kompozytowych HP-05 z dostawami do końca br.

Kamizelka kuloodporna zintegrowana GRYF

Kamizelka kuloodporna zintegrowana GRYF, jako środek wyposażenia indywidualnego, służy do ochrony osobistej żołnierza przed pociskami wystrzelonymi z broni strzeleckiej oraz odłamkami. Kamizelka umożliwia przenoszenie płyt balistycznych twardych oraz wkładów balistycznych miękkich, może być dodatkowo wyposażona w kieszenie na wkłady boczne, a także współpracuje z pasem biodrowym oraz panelem platformy piersiowej do przenoszenia wyposażenia Chest Rig. Elementy poszycia umożliwiają jednocześnie mocowanie kieszeni modułowych w systemie MOLLE/PALS. Może być także dostosowywana do indywidualnych potrzeb oraz rodzaju stosownego wyposażenia dodatkowego.

Sonda
Czy Wojsko Polskie jest nowoczesne?
O losach polskich weteranów i karierze zawodowej w armii. DROGOWSKAZY
Od roku 1953 roku Polacy aktywnie uczestniczą w działaniach wojskowych na całym świecie – misjach i operacjach pokojowych, stabilizacyjnych, obserwacyjnych oraz humanitarnych. W blisko stu przedsięwzięciach tego typu udział wzięło już ponad 120 tysięcy naszych żołnierzy. I kolejni szykują się do tego typu wymagających wyzwań. Co ich do tego zachęca? Czy zawsze dobrze radzą sobie w kraju po powrocie z misji? Dlaczego weterani zasługują na społeczny szacunek i czy mają go pod dostatkiem? Czy obowiązkowa służba wojskowa powinna wrócić? Czego można nauczyć się w wojsku i skąd tak duże zainteresowanie karierą zawodową w armii? Gościem Michała Poklękowskiego jest ppłk dr Katarzyna Rzadkowska, dyrektor Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa w Warszawie, wielokrotna uczestniczka misji wojskowych.
Drogowskazy