Jak napisał portal, Caesary na podwoziu 6×6 wyprodukowane przez KNDS zostaną włączone do nowo utworzonego trzeciego batalionu artylerii samobieżnej. W ramach podpisanego kontraktu armia estońska otrzyma 12 systemów artyleryjskich Caesar. Systemy artyleryjskie zostaną dostarczone w dwóch transzach: sześć sztuk w 2024 roku i kolejne sześć sztuk w 2025 roku. Generał Emeric Wininger, dyrektor na Europę Środkowo-Wschodnią i Amerykę Łacińską w DGA, potwierdził, że wzmocniona linia produkcyjna w KNDS France umożliwi terminową dostawę pierwszych haubic do końca tego roku.
Minister obrony Estonii Hanno Pevkur uznał to zamówienie za kamień milowy w stosunkach obronnych Estonii i Francji. Zauważył, że haubice Caesar, które okazały się skuteczne w obronie Ukrainy przed rosyjską agresją, wzmocnią możliwości Estonii w zakresie wsparcia ogniowego. Zakup przez Estonię tego francuskiego systemu artyleryjskiego jest zgodne z priorytetami określonymi w Estońskim Planie Rozwoju Obrony Narodowej, który wzywa do szybkiego rozwoju kołowego batalionu artylerii samobieżnej.
Oprócz systemów artyleryjskich Estonia podpisała kontrakt na zakup rakiet przeciwlotniczych dla przenośnego systemu przeciwlotniczego Mistral. Armia estońska posiada już armatohaubice K9 Thunder wyprodukowane przez południowokoreańską firmę Hanwha.
Poza tym w czasie targów na zakup francuskich systemów artyleryjskich zdecydowała się także Chorwacja. Kraj ten podpisał umowę ramową na 12 systemów artyleryjskich Caesar. Należy jednak podkreślić, że umowa nie jest wiążąca i teraz obydwie strony będą działać, by podpisać ostateczną umowę. Jednakże jest duża szansa, że zakup może zostać dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach unijnego programu EDIRPA, w ramach którego program pozwoliłby na pokrycie 10-15% wartości zakupu. Jednak konieczne jest by, brały w zakupie trzy państwa, ale udało się uzyskać także zainteresowanie Estonii i jej podpis, więc nie powinno być problemu.
Obecnie Chorwacja posiada na stanie 16 gąsienicowych armatohaubic PzH 2000 oraz 8 poradzieckich samobieżnych haubic 2S1 Goździk.
Jeżeli chodzi o Armenię, to kraj ten również w czasie targów Eurosatory zawarł umowę z Francją na zakup 36 systemów artyleryjskich Caesar. Zakłada się, że dostarczenie pojazdów nasępi w terminie 15 miesięcy od podpisania umowy. Armeńskie Siły Zbrojne posiadają ciągnione haubice ATAGMS w liczbie 84 egzemplarzy, kołowe systemy artyleryjskie MArG 155 oraz wieloprowadnicowe wyrzutnie pocisków rakietowych Pinaka